Робота з батьками

КОЛЬОРОТЕРАПІЯ

     

               Одним із видів арт-терапії є кольоротерапія, заснована на здатності кольору впливати на нервову систему дитини. Багато спеціалістів вважає, що деякі хвороби обумовлені порушенням колірної гармонії  людини, тому щоб її відновити і потрібна кольоротерапія.
     Терапію кольором використовували ще в Древньому Єгипті. Було доведено: якщо середовище відзначається бідною кольоровою гамою, то в дітей виникає затримка інтелектуального розвитку. Тому потрібно збагачувати їхній світ яскравими кольорами.
    Для дитини кожен колір наповнений настроєм. Через них дитина виражає своє ставлення до навколишнього світу. Потрібно створювати умови для формування колористичної культури дітей, розвивати вміння правильно використовувати кольори. Для цього складено  цікаві програми, розроблено  вправи та заняття, ігри, в яких використовується кольоротерапія в поєднанні з нестандартними техніками роботи в образотворчому мистецтві.

Оздоровлення кольором

        
Кольори можуть впливати на дитину як позитивно, так і негативно. Вони є  втіленням їхніх емоцій. І тому треба уважно слідкувати за поєднанням кольорів, щоб не нашкодити здоров’ю дитини. А дорослим потрібно знати і розуміти основні значення кольорів та їхній вплив на кожну дитину.
       Організм  вбирає  той колір, якого йому не вистачає. Це відбувається таким чином:
 — 10 хвилин дивимось на колір;
 — знаходимось в кімнаті з таким кольором;
 — використовуємо лампи з таким же кольором;
 — оточуємо себе, по можливості, в побуті, на роботі цим кольором.
    Правильно користуючись  кольоровою гамою, можна вилікуватися, покращити та зміцнити емоційний стан організму. Колір є основним фактором у будь-якій системі зцілення і він потрібний для душі, як повітря для тіла.
Цікаве про колір
     

Виявляється,  звуки нашої мови мають певні кольори: а — білий, е — жовтий, й — червоний, у — коричневий, о — сірий. 
Звуки музики  зафарбовані в певний колір — від темного до білуватого

Дні тижня теж мають своє забарвлення:
        понеділок – зелений        вівторок – червоний     
        середа - рожевий             четвер – фіолетовий           
        п’ятниця – синій                субота – коричневий        
        неділя – жовтий
   Якщо ви знаєте, в який день народилися, той колір буде служити вам, як оберіг. Щоб захистити себе й дитину від стороннього впливу, майте на собі хоч ниточку відповідного кольору.


"Кольорові" ігри з дітьми

«Характер кольору»

Дитина складає розповідь про свій улюблений колір.     -         Який у нього характер?
-         Чи є в нього брати, сестри?
-         Хто на землі батьки цього кольору?
-         Що в цьому кольорі саме незвичайне?
-         Що цей колір полюбляє більше за все?
-         Що змінилося, якби на землі було б більше цього кольору?Дитина розповідає про свій улюблений колір, не називаючи його. Всі мають здогадатися, про який колір іде мова.



Гра «Хто більше назве помаранчевих дарів природи» 

(апельсин, мандарин, хурма, курага, морква, обліпиха, гарбуз).

Творче завдання: придумати казку про те, як з’явився помаранчевий колір, хто його батьки. 

Гра "Пори року"
Називається певна пора року і дитина має назвати властиві їй кольори.

 Я знаю...
Дитині пропонується назвати предмети (явища), які відповідають заданим характеристикам:  «Я знаю 5 кольорів осені ...»,«Я знаю 5 холодних кольорів ...», «Я знаю 5 червоних предметів...», «Я знаю 5 польових квітів білого кольору...», «Я знаю 5 садових квітів жовтого кольору...» тощо.

Палітра кольорів
Називається тема малюнка, а дитина має назвати кольори, які вона буде використовувати для його створення. Наприклад: «Осінній ліс», кольори – червоний, зелений, жовтий, коричневий; «Морський пейзаж», кольори – синій, голубий, білий, блакитний; «Свято «Перше вересня», кольори – червоний, жовтий, синій, коричневий тощо.

Кольорове слово
 Гра проводиться у командах. Ведучий називає певний колір гравцям двох команд. Завдання учасників – „дарувати” йому слова певного кольору. Кожна команда називає кольорові слова по черзі: наприклад, зелені слова (огірок, трава, яблуко), червоні (помідор, мак, полуниця) та ін. Перемагає та команда, яка останньою назвала слово.

Відгадай колір
 Одну дитину попросіть вийти з кімнати. Дорослий просить тих дітей, що залишилися, загадати який-небудь колір і показати його жестами. Наприклад, якщо загадують червоний колір, то хтось доторкається до червоного банта, другий зображує полум’я, тощо. За цими жестами той, хто увійшов, повинен назвати загаданий колір.

Кольори осені
Завдання: учень отримує 3 листочки, 2 з яких розфарбовані, наприклад жовтий та червоний, на незафарбованому листочку треба створити новий відтінок.

Скласти кольорову гаму картини
Вправу виконувати можна як із заздалегідь зафарбованих різнокольорових шматочків паперу, так і утворити кольорові відтінки фарбами.


Вправа кольорові стрічки аквареллю

        



Розмалюй митця в собі

            


Кольоротерапія
Яскраво і насичено в довільній формі нанесіть фарби

                 


                                      


                              


                               






Немає коментарів:

Дописати коментар