Вивчаю досвід


  Одержав початкову фахову підготовку в Кролевецькому професійно-технічному училищі художнього ткацтва за спеціальністю «Майстер килимарства». Закінчив основний курс Московського заочного народного університету за спеціальністю «Малюнок та живопис». Грунтовно опанував свій предмет в Одеському педагогічному інституті на художньо-графічному факультеті за спеціальністю «Вчитель малювання та креслення».
Нагороди: грамота Обласного управління освіти (1978 рік), медаль «Ветеран праці» (1988 рік)
Звання: «Старший учитель» (1985 рік), «Учитель-методист» (1990 рік), «Заслужений учитель України»(1996р.)
      У Золотоніській загальноосвітній І-ІІІ ступенів школі №6 Галат М.В. працював з 1965 року. За його участі на високому рівні тут проводились міські та обласні семінари вчителів та керівників шкіл міста. Більше 30-ти років Микола Васильович керував районним, а потім міським методичним об’єднаннями вчителів образотворчого мистецтва. Завдяки його зусиллям у школі здійснюється поглиблене вивчення образотворчого мистецтва, навчальний заклад став в Черкаській області базовим з образотворчого мистецтва. Тут почали проводитися міські олімпіади з цього предмету, які теж започаткував Микола Васильович.
     Великий методичний доробок вчителя. Він написав збірку «Мистецькі вечори», яка присвячена 185-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка. Збірка вміщує 6 методичних розробок, доповнених ілюстративним матеріалом: «Шевченко-художник», «Диво-птиці Тамари Гордової», «Велика Вітчизняна війна у творчості українських художників», «Василь Дрючило-самодіяльний художник зі Щербинівки», «Українські писанки».
     Свій багаторічний досвід вчитель узагальнив у методичному збірнику «Кабінет креслення в середній школі», що вийшов друком в 1995 році. Галат М.В. розробив авторську програму з образотворчого мистецтва для 5-7 класів (1998 рік), експериментальну програму з візуального мистецтва для учнів 5-7 класів загальноосвітньої школи (1999 рік).
     Микола Васильович Галат став засновником шкільного Малого музею образотворчого мистецтва України. Тут представлено кольорові репродукції полотен Т.Г.Шевченка, його графічні роботи. В музеї знайшли своє місце роботи українських художників Архипа Куїнджі, Тетяни Яблонської, Василя Касіяна, Марії Приймаченко, Параски Хоми. Широко висвітлено творчість художників Черкащини – Данила Нарбута, Тамари Гордової, самодіяльного художника Златокраю Василя Дрючила та інших майстрів пензля.
     Галат М.В. був активним дописувачем міських, обласних періодичних видань. З року в рік він публікує десятки своїх статей на мистецькі теми на сторінках журналу «Педагогічнийи вісник», газет «Златокрай», «вісник Золотоніщини», «Тарасові джерела». Його статті містять цікавий краєзнавчий матеріал: «Художник І.І.Падалка», «Живописець нашого міста» ( про О.С. Павлова), «Художник Анатолій Дрючило». Висвітлює Микола Васильович і творчість земляка Т.Г.Шевченка: «Жінки у малярстві Т.Г.Шевченка», «Блудний син» Т.Г.Шевченка», «Катерина» Шевченка». А також присвячував статті українському декоративному мистецтву: «Барви гобелена».
      Учитель Галат М.В. – переможець міського та обласного конкурсів «Учитель року-1999», учасник Всеукраїнського конкурсу. У квітні 2000 року презентує школу й місто на обласній виставці художньо-прикладної творчості працівників освіти міста Золотоноші.
     Юні художники школи – учні Галата М.В. під керівництвом учителя брали активну участь у численних міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставках учнівської творчості. Юрій Шаповал зайняв призове місце у виставці малюнків «Водоплавні птахи України», яка відбулася в штаті Айова, США. У штаті Міннесота, США було видано календар на 2002 рік, ілюстрований малюнками учнів Галата М.В., а в обласному художньому музеї експонувалися роботи школярів.
     Багато учнів М.В.Галата пов’язали своє життя з образотворчим мистецтвом. Ольга Клименко, Любов Курятник та Надія Бакум стали архітекторами, Світлана Вовк – модельєром костюмів, Владислав Лісовий – учителем образотворчого мистецтва, Ольга Зарічна керує гуртком художньої кераміки. Світлана Полив’яна викладає технічну графіку в Черкаському інженерно-технологічному інституті. Анатолій та Юрій Шаповали закінчили Київський університет архітектури і будівництва та пов’язали своє життя з мистецтвом.
     Микола Васильович залишив після себе в рідній школі величезну художню спадщину. Багато років він керував шкільною художньою студією, з його ініціативи створено й оформлено клас образотворчого мистецтва. Його пензлем розписані шкільні рекреації, їдальня, кабінети української мови та літератури, історії, музей педагогічної слави, кімната-музей М.О.Максимовича, кімната Бойової слави. Його ім’я внесене до серії «Черкаський край в особах. Місто Золотоноша» (автори Бушин, Ілляшенко)
     Досвід роботи вчителя образотворчого мистецтва М.В.Галата широко пропагується на обласному радіо і телебаченні, сторінках журналів «Педагогічний вісник», «Мистецтво та освіта», газет «Освіта України», «Черкаський край».
Немає коментарів:

Дописати коментар